Wirtualny doradca finansowy –
dlaczego warto?


Wirtualny doradca finansowy

Na skorzystanie z usług doradcy finansowego decyduje się coraz więcej klientów myślących o kredycie hipotecznym. Nic dziwnego – jest to produkt o złożonej strukturze, a procedura z nim związana jest nie tylko długotrwała, lecz także skomplikowana. Zadaniem doradcy finansowego jest pomoc w wybraniu najlepszej oferty oraz skompletowaniu wszelkich dokumentów.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Wielu potencjalnych kredytobiorców obawia się, że pomoc doradcy kredytowego to kolejny wydatek. Tymczasem większość z nich oferuje swoje usługi za darmo – wynagrodzenie specjaliście wypłaca bank, a sam doradca zarabia na prowizjach. Tym, co przemawia na korzyść takiej usługi, jest fakt, że doradca finansowy doskonale zna dostępne na rynku oferty, łatwo więc dopasuje produkt do Twoich potrzeb.

Pierwszą rzeczą, jaka nastąpi na spotkaniu ze specjalistą, jest przeprowadzenie oceny zdolności kredytowej. Warto więc się na to przygotować i obliczyć, ile pieniędzy przeznaczamy na miesięczne wydatki, również związane z innymi pożyczkami czy kredytami. To zdecydowanie zawęzi ofertę i pozwoli na dopasowanie jej do możliwości i potrzeb klienta. Doradca finansowy pomoże także w poprawnym wypełnieniu wniosku o kredyt hipoteczny oraz w skompletowaniu wszystkich dokumentów – a tych w przypadku tej formy finansowania może być naprawdę sporo. Jeśli na jakimkolwiek etapie procedury kredytowej nasuną Ci się jakieś pytania czy wątpliwości, to odpowiedzenie na nie lub rozwianie ich również należy do obowiązków doradcy finansowego.

Doradca finansowy online

Choć po sam kredyt hipoteczny musisz zjawić się w placówce banku, to doradcy finansowi oferują swoje usługi także online, bez wychodzenia z domu. Działa to bardzo podobnie jak w przypadku spotkania w realnym świecie – specjalista oblicza na podstawie dostarczonych przez Ciebie informacji Twoją zdolność kredytową, podpowiada, który produkt będzie najkorzystniejszy oraz odpowiada na wszelkie pojawiające się na bieżąco pytania.

Co ważne, doradcy kredytowi oferują swoją pomoc nie tylko w przypadku kredytów hipotecznych. Równie łatwo uzyskasz pomoc również w przypadku chęci skorzystania z innych produktów z oferty banków. A jeśli zrobisz to przez internet, zaoszczędzisz cenny czas, a droga do kredytu będzie krótsza i łatwiejsza!