Porównaj oferty kredytów hipotecznych
i znajdź najkorzystniejszy


Porównanie ofert kredytów hipotecznych

Porównywarka kredytów hipotecznych to jedno z pierwszych miejsc w internecie, w które powinieneś zajrzeć, jeśli szukasz korzystnego finansowania dopasowanego do Twoich potrzeb. Jak używać tego narzędzia? Wystarczy podać najważniejsze, interesujące Cię parametry kredytu, by znaleźć rzeczywiste, aktualne oferty ze wszystkich banków w Polsce.

Jak działa porównywarka kredytów hipotecznych?

Aby móc skorzystać z porównywarki, trzeba tak naprawdę znać dwa parametry kredytu hipotecznego – okres jego spłaty oraz kwotę, jaką chciałbyś pożyczyć od banku. I to wszystko! Wystarczy wypełnić te dwa pola na stronie narzędzia, by móc poznać jak najlepiej dopasowane oferty. To właśnie bowiem konkretne produkty z portfolio banków zostaną wyświetlone jako wyniki wyszukiwania. Są one uszeregowane tak, by jak najlepiej odpowiadały Twojemu zapytaniu.

Następnie możemy zaznaczyć kilka wyników, które chcemy ze sobą zestawić i porównać. Po wykonaniu tej czynności zobaczymy tabelę, gdzie uwzględnione zostaną wybrane przez nas kredyty hipoteczne, oraz najważniejsze informacje o nich, na czele z oprocentowaniem, prowizją, kosztami całkowitymi i wysokością raty. W porównywarce znajdziemy też jednak bardziej szczegółowe informacje, a w wielu przypadkach również linki do regulaminu oferty.

Wady i zalety porównywarki kredytów hipotecznych

Narzędzie to jest dobrym wstępem do rozeznawania się w ofercie banków – nie musimy zagłębiać się w nie na własną rękę. Porównywarka kredytów hipotecznych stanowi więc bazę takich produktów, która jest na bieżąco aktualizowana, również o ewentualne promocje. Co więcej, jest to narzędzie interaktywne – klient według swoich potrzeb sam ustala, do jakich parametrów dopasować wyniki i pod jakim względem je filtrować. Poza tym jest to narzędzie całkowicie darmowe, a niektóre porównywarki dają też możliwość skontaktowania się z doradcą banku w celu omówienia oferty.

Korzystanie z tego narzędzia ma wiele zalet, warto jednak pamiętać, że konkretne warunki co do kredytu hipotecznego poznamy dopiero wtedy, gdy bank oceni i przeanalizuje naszą zdolność kredytową. Co więcej, zobowiązania te udzielane są w oparciu o oprocentowanie zmienne, czego nie da się uwzględnić w porównywarce kredytów. Koszty całkowite czy wysokość rat może więc w ostatecznym rozrachunku być inna niż ta pokazana w narzędziu.

Porównywarkę kredytów hipotecznych znajdziesz na wielu stronach dostępnych w internecie.