Archiwa kategorii: Aktualności i finanse

237

Karty kredytowe znów modne?

Do niedawna statystyki alarmowały o malejącej popularności kart kredytowych. Tymczasem ostatnie dane zgromadzone przez BIK pokazują, że zachodzi wprost odwrotna tendencja.

Obecnie na rynku polskim jest wydanych ponad 6 milionów kart kredytowych. Aktywnych jest jednak tylko około 3,7 miliona. Ostatnie statystyki pokazują jednak, że w pierwszym kwartale liczba używanych kart wzrosła w stosunku do grudnia 2016 roku. Wzrost odnotowano na poziomie 3,5 tysiąca kart. Wynik ten pokazuje, że karty kredytowe wracają do łask Polaków.

skarbonki

Ile dostaniesz rządowej premii za oszczędzanie na mieszkanie?

Maksymalnie 900 zł rocznie dopłaci państwo do twoich oszczędności w ramach kas oszczędnościowo – budowlanych. Skala rzeczywistej państwowej pomocy będzie mniejsza niż w ramach programu MDM, ale z drugiej strony pomoże klientom uzbierać własny kapitał. Nowy system nie będzie też wspierał deweloperów i zaburzał cen nieruchomości – o co często oskarża się MDM.

Czytaj dalej

m (87)

Umowa przedwstępna – święte ABC

Podpisując umowę przedwstępną należy pamiętać o najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim w umowie powinien znaleźć się zapis, że strona sprzedająca jest właścicielem zbywanej nieruchomości. Ważna jest również informacja, że nieruchomość ta nie jest obciążona prawami osób trzecich.
Strony powinny również ustalić wysokość zadatku albo zaliczki. Ponadto należy określić dokładny termin jej zapłaty a także formę.
Fundamentalne znaczenie ma również określenie terminu zawarcia umowy ostatecznej,