Archiwa kategorii: Raporty o rynku finansowym

m-120

Zmniejsza się możliwość kupna na kredyt mieszkania dla polskiej rodziny

Ciągle jeszcze panują bardzo dobre warunki dla klientów rynku mieszkaniowego. Z przeciętnej pensji można kupić już nieomal metr kwadratowy nieruchomości. Co prawda spadła dostępność mieszkań finansowanych dla rodzin (wskaźnik IDM (M3)), ale jest on blisko rekordowego poziomu. Mimo to widoki na przyszłość nie rysują się w jasnych barwach. Wszystko dlatego, że będzie trudniej o kredyt. Czytaj dalej

m (250)

Kredyty hipoteczne – sytuacja stabilna

Lipiec okazał się dla rynku kredytów hipotecznych stabilnym miesiącem. Banki nie zmieniały gwałtownie wysokości marż dla udzielanych kredytów. Nie pojawiały się również żadne rygorystyczne zmiany czy ograniczenia względem klientów. Średnia marża dla kredytu hipotecznego wyniosła 2,06 procenta, przy założeniu, że kredytobiorca posiada 25 procent wkładu własnego.
Analitycy rynku liczą, że równie udany będzie również sierpień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lepszy kredyt z 500 +

Banki cały czas starają się opracowywać nowe metody na pozyskanie klientów.

Jednym z najnowszych pomysłów jest preferencyjna oferta kredytowa dla świadczeniobiorców programu 500+
Wiele banków przygotowało właśnie tego rodzaju specjalne propozycje.
W zależności od banku, beneficjenci programu 500+ mogą liczyć na bardziej preferencyjne warunki otrzymania kredytu gotówkowego. Część banków zmniejszyła dla nich oprocentowanie. Inne z kolei zwiększają zdolność kredytową swoich klientów, powiększając ich przychody o otrzymywane 500 złotych miesięcznie.

 

 

m (250)

Czyste konto w BIK szansą na nowy kredyt

Posiadanie pozytywnej historii kredytowej wbrew pozorom jest bardzo ważne. Jeśli nieterminowo spłacaliśmy dotychczasowe zobowiązania, to możemy mieć poważny problem z uzyskaniem kolejnego kredytu w przyszłości. Ten sam problem może dotyczyć kupowania sprzętu na raty. Warto zatem zadbać o swoją pozytywną historię kredytową. Konieczne może okazać się wyczyszczenie konta w BIK. Czytaj dalej

Edificio en Japon, Osaca

Nieruchomości komercyjne w Polsce – większy udział zagranicznych inwestorów

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Inwestorzy dostrzegają duży potencjał w polskich miastach i chętnie podejmują się nowych projektów inwestycyjnych. Zauważalny jest wzrost udziału zagranicznych inwestorów, którzy zdają się dostrzegać w naszym kraju szansę na lukratywne biznesy.

Czytaj dalej

m (234)

Rachunki płatnicze – jest szansa na łatwiejszy dostęp

Szykuje się kolejna nowelizacja. Tym razem dotyczyć ma ona rachunków płatniczych. Zgodnie z założeniami projektu osoby, które nie posiadają dostępu do rachunków płatniczych, będą miały możliwość zawarcia umowy o rachunek podstawowy. Rachunek taki ma dawać możliwość dokonywania m.in. płatności internetowych. Stanowiłoby to naprawdę wygodne rozwiązanie dla wielu konsumentów.

Kredyty hipoteczne – doradcy kredytowi WGN KREDYTY pomogą zbadać zdolność kredytową, udzielą bezpłatnych porad i pomocy. Sprawdzimy bezpłatnie zdolność kredytową, skompletujemy dokumenty, wynegocjujemy najlepsze warunki kredytowania i pomożemy w uruchomieniu Twojego kredytu hipotecznego. Portal WGN Kredyty zawiera kalkulatory i porównywarki kredytowe: harmonogram spłat, nadpłata kredytu – oszczędności, konsolidacja kredytów, zdolność kredytowa, wylicz spread, porównaj produkty bankowe, porównaj kredyty, PLN czy waluta, raty równe czy malejące. Tutaj możesz porównać oferty, zobaczyć rankingi skorzystać z bezpłatnych porad. Ponadto wgnkredyty.pl zawiera aktualności, finanse, raporty o rynku finansowym i raporty o rynku nieruchomości.

Translate »