Archiwa kategorii: Raporty o rynku finansowym

Edificio en Japon, Osaca

Nieruchomości komercyjne w Polsce – większy udział zagranicznych inwestorów

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Inwestorzy dostrzegają duży potencjał w polskich miastach i chętnie podejmują się nowych projektów inwestycyjnych. Zauważalny jest wzrost udziału zagranicznych inwestorów, którzy zdają się dostrzegać w naszym kraju szansę na lukratywne biznesy.

Czytaj dalej

m (234)

Rachunki płatnicze – jest szansa na łatwiejszy dostęp

Szykuje się kolejna nowelizacja. Tym razem dotyczyć ma ona rachunków płatniczych. Zgodnie z założeniami projektu osoby, które nie posiadają dostępu do rachunków płatniczych, będą miały możliwość zawarcia umowy o rachunek podstawowy. Rachunek taki ma dawać możliwość dokonywania m.in. płatności internetowych. Stanowiłoby to naprawdę wygodne rozwiązanie dla wielu konsumentów.

m (79)

Instrumenty inwestycyjne: na rynek wchodzi REIT

REIT to inaczej Real Estate Investment Trust. Jest to nowoczesna koncepcja biznesowa, posiadająca formę spółki dla właścicieli nieruchomości komercyjnych.  Zyski z tego rodzaju instrumentu inwestycyjnego pochodzą z czynszów płaconych przez najemców nieruchomości.
REIT ma możliwość inwestowania z nieruchomość każdego rodzaju, na przykład biura albo hotele. Na chwilę obecną na świecie działa ponad 400 tego rodzaju nieruchomości REIT-owych.